1.5KE350A
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
1.5KE350A
JLCPCB Part #
C132966
Package
DO-201
Description
1.5kW@10/1000us 1uA 299V 350V 430pF 4A@8/20us 618V TVS Unidirectional DO-201 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS