1.5KE250A
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
1.5KE250A
JLCPCB Part #
C2802533
Package
DO-201
Description
1.5kW 1uA 213V 237V 442V 560pF 5A TVS Unidirectional DO-201 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS