STC90C516AD-40I-LQFP44
MFR.Part #
STC90C516AD-40I-LQFP44
JLCPCB Part #
C8769
Package
LQFP-44(10x10)
Description
10bit 3.8V~5.5V 39 40MHz 51 Family 61KB FLASH LQFP-44(10x10) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS