SPT15N120T1
Extended
Manufacturer
SPTECH
MFR.Part #
SPT15N120T1
JLCPCB Part #
C480174
Package
TO-247-3
Description
-40℃~+150℃ 1.2kV 1.9mJ 137nC@15V 2.1V@15A,15V 208W 270ns 30A 310uJ 330ns 5.2V@250uA 55ns FS (Field Stop) TO-247-3 IGBT Transistors / Modules ROHS