SK6011D4-33
Extended
Manufacturer
Suntek
MFR.Part #
SK6011D4-33
JLCPCB Part #
C47325467
Package
DFN-4-EP(1x1)
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 10uVrms 110mV@(300mA) 15uA 3.3V 300mA 5.5V 90dB Fixed Short Circuit Protection、Thermal Shutdown、Enable control DFN-4-EP(1x1) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS