SD5088A33S
MFR.Part #
SD5088A33S
JLCPCB Part #
C521348
Package
SOT-23-3
Description
-25℃~+85℃ 1 3.3V 300mA 50dB@(1kHz) 6.5V Fixed Positive SOT-23-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS