SD5088A25S
MFR.Part #
SD5088A25S
JLCPCB Part #
C521355
Package
SOT-23-3
Description
-25℃~+85℃@(Ta) 1 2.5V 300mA 360mV@(50mA) 45dB@(1kHz) 6.5V 7uA Fixed Over Current Protection Positive SOT-23-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS