SD5088A33E
MFR.Part #
SD5088A33E
JLCPCB Part #
C521361
Package
SOT-89-3
Description
-25℃~+85℃@(Ta) 1 3.3V 300mA 380mV@(200mA) 50dB@(1kHz) 6.5V 9uA Fixed Over Current Protection、Short Circuit Protection Positive SOT-89-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS