SD5088A15S
Extended
Manufacturer
SHOUDING
MFR.Part #
SD5088A15S
JLCPCB Part #
C521351
Package
SOT-23-3
Description
-25℃~+85℃ 1 1.5V 100mA 360mV@(50mA) 45dB@(1kHz) 6.5V 7uA Fixed Over Current Protection、Short Circuit Protection Positive SOT-23-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS