SGM6036-1.2YUDT6G/TR
MFR.Part #
SGM6036-1.2YUDT6G/TR
JLCPCB Part #
C5153567
Package
UTDFN-6L(1.5x2)
Description
-40℃~+85℃@(TA) 1 1.2V 1.4MHz 1.8V~5.5V 450nA 600mA Buck Buck Built-in Fixed Yes UTDFN-6L(1.5x2) DC-DC Converters ROHS