SGM2036-3.3YC5G/TR
Extended
Manufacturer
SGMICRO
MFR.Part #
SGM2036-3.3YC5G/TR
JLCPCB Part #
C132804
Package
SC-70-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 190mV@(300mA) 20uA 3.3V 300mA 5.5V 70dB@(1kHz) Fixed Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SC-70-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS