SGM40560-4.05XPS8G/TR
MFR.Part #
SGM40560-4.05XPS8G/TR
JLCPCB Part #
C5141317
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+125℃ 1 15uA 2.7V~7.5V 4.05V 700mA Charging IC Not supported Supercapacitor、Lithium Battery、LiFePO4 Battery、Nickel-Metal Hydride Battery SOIC-8 Battery Management ROHS