SGM40560-3.65XPS8G/TR
Extended
Manufacturer
SGMICRO
MFR.Part #
SGM40560-3.65XPS8G/TR
JLCPCB Part #
C5141315
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+125℃ 1 2.7V~7.5V 3.65V 700mA Charging IC、Balancing IC Not supported Not supported Supercapacitor、Lithium Battery、LiFePO4 Battery、Nickel-Metal Hydride Battery SOIC-8 Battery Management ROHS