SGM2300-1.5YN5G/TR
Extended
Manufacturer
SGMICRO
MFR.Part #
SGM2300-1.5YN5G/TR
JLCPCB Part #
C5152615
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.5V 1.7uA 18V 50mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS