SGM2217-1.8XTEL8G/TR
MFR.Part #
SGM2217-1.8XTEL8G/TR
JLCPCB Part #
C5152854
Package
TDFN-4x4-8L
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 0.004%Vout 1 1.55V@(1.5A) 1.5A 1.8V 2mA 30V 68dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive TDFN-4x4-8L Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS