SGM2205-2.5XO5G/TR
MFR.Part #
SGM2205-2.5XO5G/TR
JLCPCB Part #
C5152877
Package
TO-263-5B
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 2.5V 20V 450mV@(800mA) 75dB@(1kHz) 800mA 80uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive TO-263-5B Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS