SGM2205-4.2XO5G/TR
MFR.Part #
SGM2205-4.2XO5G/TR
JLCPCB Part #
C5152879
Package
TO-263-5B
Description
-40℃~+125℃ 1 20V 4.2V 75dB@(1kHz) 800mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive TO-263-5B Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS