SGM2046-2.8XG/TR
MFR.Part #
SGM2046-2.8XG/TR
JLCPCB Part #
C5152957
Package
WLCSP-6B-B(0.8x1.2)
Description
-40℃~+125℃ 1 1.2A 104mV@(1.2A) 2.8V 25uA 29uVrms 5.5V 68dB@(1kHz) Enable、Short Circuit Protection、Thermal Shutdown Fixed Positive WLCSP-6B-B(0.8x1.2) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS