SGM2045-1.80XXDH4G/TR
MFR.Part #
SGM2045-1.80XXDH4G/TR
JLCPCB Part #
C5153072
Package
XTDFN-1x1-4L
Description
-40℃~+125℃ 1 1.8V 100mV@(300mA) 15uA 300mA 5.5V 9.5uVrms 92dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive XTDFN-1x1-4L Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS