SGM2030-1.5YUDG4G/TR
MFR.Part #
SGM2030-1.5YUDG4G/TR
JLCPCB Part #
C5141539
Package
UTDFN-1.2x1.6-4L
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.5V 140uVrms 270mV@(300mA) 300mA 5.5V 71dB@(1kHz) 95uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive UTDFN-1.2x1.6-4L Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS