SGM2021-4.2YN3G/TR
MFR.Part #
SGM2021-4.2YN3G/TR
JLCPCB Part #
C5152708
Package
SOT-23-3
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 120uA 140uVrms 300mA 4.2V 400mV@(300mA) 5.5V 69dB@(100Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-23-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS