SGM2013-1.2XK3L/TR
MFR.Part #
SGM2013-1.2XK3L/TR
JLCPCB Part #
C5152623
Package
SOT-89-3
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 1.2V 140uVrms 200uA 300mA 400mV@(300mA) 5.5V 72dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-89-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS