SMDJ40CA
Extended
Manufacturer
SETsafe | SETfuse
MFR.Part #
SMDJ40CA
JLCPCB Part #
C2996988
Package
DO-214AB
Description
-65℃~+150℃ 1 232.5A@8/20us 2uA 3kW@10/1000us 40V 49.1V 83.33V Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS DO-214AB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS