SMBJ20CA
Extended
Manufacturer
SETsafe | SETfuse
MFR.Part #
SMBJ20CA
JLCPCB Part #
C4749217
Package
SMB
Description
-65℃~+150℃ 1 18.6A 1uA 20V 22.2V 32.4V 600W Bidirectional IEC 61000-4-4 TVS SMB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS