SMBJ18CA
Extended
Manufacturer
SETsafe | SETfuse
MFR.Part #
SMBJ18CA
JLCPCB Part #
C3010001
Package
DO-214AA
Description
-65℃~+150℃ 1 18V 1A@10/1000us 1uA 22.1V 29.2V 600W@10/1000us Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS DO-214AA ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS