SMBJ8.5CA
Extended
Manufacturer
SETsafe | SETfuse
MFR.Part #
SMBJ8.5CA
JLCPCB Part #
C3009998
Package
SMB
Description
-65℃~+150℃ 1 14.4V 20uA 41.7A 600W 8.5V 9.44V Bidirectional IEC 61000-4-4 TVS SMB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS