SMA6J15A
Extended
Manufacturer
SCME
MFR.Part #
SMA6J15A
JLCPCB Part #
C7528501
Package
DO-214AC
Description
-55℃~+150℃ 1 15V 1uA 24.4V 25.1A 600W TVS Unidirectional DO-214AC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS