SEN1502S2
Extended
Manufacturer
SALLTECH
MFR.Part #
SEN1502S2
JLCPCB Part #
C3025809
Package
SOT-23
Description
-55℃~+125℃ 15V 16.7V 1uA 300W@8/20us 38.5V 55pF 8A@8/20us Bidirectional ESD IEC 61000-4-2 SOT-23 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS