6.3PK4700MEFC12.5X20
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
6.3PK4700MEFC12.5X20
JLCPCB Part #
C1596497
Package
Plugin,D12.5xL20mm
Description
-25℃~+85℃ 1.55A@120Hz 12.5mm 2000hrs@85℃ 20mm 4700uF 5mm 6.3V ±20% 插件,D12.5xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS