6.3NA1000MEFC10X16
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
6.3NA1000MEFC10X16
JLCPCB Part #
C1595983
Package
Plugin,D10xL16mm
Description
-40℃~+85℃ 1000uF 10mm 16mm 2000hrs@85℃ 510mA@10kHz 5mm 6.3V ±20% 插件,D10xL16mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS