50YXF2200MEFCGC18X35.5
MFR.Part #
50YXF2200MEFCGC18X35.5
JLCPCB Part #
C5115314
Package
Plugin,D18xL35.5mm
Description
-40℃~+105℃ 1.76A@120Hz 10000hrs@105℃ 18mm 2200uF 35.5mm 50V 7.5mm ±20% Plugin,D18xL35.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS