50SEV33M6.3X8
MFR.Part #
50SEV33M6.3X8
JLCPCB Part #
C110170
Package
SMD,D6.3xL8mm
Description
-40℃~+85℃ 2000hrs@85℃ 33uF 50V 6.3mm 8mm 95mA@120Hz ±20% SMD,D6.3xL8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS