50JGV47M8X10.5
MFR.Part #
50JGV47M8X10.5
JLCPCB Part #
C2165657
Package
SMD,D8xL10.5mm
Description
-55℃~+105℃ 10.5mm 2000hrs@105℃ 250.5mA@10kHz 47uF 50V 8mm ±20% SMD,D8xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS