35ZLH1500MEFCGC16X20
MFR.Part #
35ZLH1500MEFCGC16X20
JLCPCB Part #
C5494248
Package
Plugin,D16xL20mm
Description
-40℃~+105℃ 1500uF 16mm 20mm 35V ±20% Plugin,D16xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS