35YXS3300MEFC16X35.5
MFR.Part #
35YXS3300MEFC16X35.5
JLCPCB Part #
C5114858
Package
Plugin,D16xL35.5mm
Description
-40℃~+105℃ 16mm 2.856A@120Hz 3300uF 35.5mm 35V 6000hrs@105℃ 7.5mm ±20% 插件,D16xL35.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS