35SGV10M5X6.1
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
35SGV10M5X6.1
JLCPCB Part #
C2163436
Package
SMD,D5xL6.1mm
Description
-55℃~+105℃ 10uF 2000hrs@105℃ 35V 42mA@10kHz 5mm 6.1mm ±20% SMD,D5xL6.1mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS