16YXG2700MEFCGC16X20
MFR.Part #
16YXG2700MEFCGC16X20
JLCPCB Part #
C1598935
Package
Plugin,D16xL20mm
Description
-40℃~+105℃ 1.771A@120Hz 16V 16mm 20mm 2700uF 27mΩ 6000hrs@105℃ 7.5mm ±20% 插件,D16xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS