16SZV22M5X5.5
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
16SZV22M5X5.5
JLCPCB Part #
C2163687
Package
SMD,D5xL5.5mm
Description
-55℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 16V 22uF 5.5mm 5mm 95mA@100kHz ±20% SMD,D5xL5.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS