16LSQ47000MEFC36X83
MFR.Part #
16LSQ47000MEFC36X83
JLCPCB Part #
C1644817
Package
Bolt,D36xL83mm
Description
-40℃~+85℃ 16V 3000hrs@85℃ 36mm 47000uF 7.884A@10kHz 83mm ±20% 螺栓,D36xL83mm Aluminum Electrolytic Capacitors (Can - Screw Terminals) ROHS