160PK220MEFC16X31.5
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
160PK220MEFC16X31.5
JLCPCB Part #
C1600262
Package
Plugin,D16xL31.5mm
Description
-25℃~+85℃ 160V 16mm 2000hrs@85℃ 220uF 31.5mm 7.5mm 774mA@10kHz ±20% 插件,D16xL31.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS