10YXS10000MEFC16X35.5
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
10YXS10000MEFC16X35.5
JLCPCB Part #
C5113045
Package
Plugin,D16xL35.5mm
Description
-40℃~+105℃ 10000uF 10V 16mm 2.856A@120Hz 35.5mm 6000hrs@105℃ 7.5mm ±20% 插件,D16xL35.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS