10SEV220M6.3X8
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
10SEV220M6.3X8
JLCPCB Part #
C110167
Package
SMD,D6.3xL8mm
Description
-40℃~+85℃ 10V 175mA@120Hz 2000hrs@85℃ 220uF 6.3mm 8mm ±20% SMD,D6.3xL8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS