10MH547MEFCT56.3X5
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
10MH547MEFCT56.3X5
JLCPCB Part #
C1593973
Package
Plugin,D6.3xL5mm
Description
-40℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 10V 2.5mm 47uF 52mA@120Hz 5mm 6.3mm ±20% 插件,D6.3xL5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS