100YK1M5X11
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
100YK1M5X11
JLCPCB Part #
C5110639
Package
Plugin,D5xL11mm
Description
-25℃~+85℃ 100V 11mm 16mA@120Hz 1uF 2000hrs@85℃ 2mm 5mm ±20% Plugin,D5xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS