RT9013-15GB(Z00)
Extended
Manufacturer
Richtek Tech
MFR.Part #
RT9013-15GB(Z00)
JLCPCB Part #
C130819
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) -50dB@(10kHz) 1 1.5V 250mV@(500mA) 25uA 30uVrms 5.5V 500mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS