RW2-053.3S
Mechanical Assembly
Manufacturer
Recom Power
MFR.Part #
RW2-053.3S
Description
-40°C ~ 85°C 0.95" Length x 0.57" Width x 0.38" Height (24.2mm x 14.5mm x 9.7mm) 1 1 kV 16-DIP module, 6 leads 2 W 3.3V 4.5V 500mA 68% 9V ITE (commercial), medical Isolation module SCP Through Hole - Power Module/Power Supply ROHS