RP40-4812DFR/N-HC
Mechanical Assembly
Manufacturer
Recom Power
MFR.Part #
RP40-4812DFR/N-HC
JLCPCB Part #
C6661410
Package
DIP-6
Description
-12V -40°C ~ 105°C (with derating) 1.6 kV 1.666A,1.666A 12V 18V 2 2.24" Length x 1.00" Width x 0.66" Height (56.8mm x 25.4mm x 16.8mm) 40 W 6-DIP Module 6-DIP Module 75V 90% Enable, Active Low ITE (commercial), railway Isolation module Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO Through hole DIP-6 Power Module/Power Supply ROHS