RV3-25V470MF55U-R
Extended
Manufacturer
Taiyo Yuden
MFR.Part #
RV3-25V470MF55U-R
JLCPCB Part #
C399706
Package
SMD,D6.3xL5.3mm
Description
-40℃~+85℃ 2000hrs@85℃ 25V 47uF 5.3mm 6.3mm 6.4Ω@120Hz 75mA@120Hz ±20% SMD,D6.3xL5.3mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS