RST100UF16V003
Extended
Manufacturer
KNSCHA
MFR.Part #
RST100UF16V003
JLCPCB Part #
C4747963
Package
SMD,D6.3xL5.4mm
Description
-40℃~+105℃ 100uF 16V 2000hrs@105℃ 5.4mm 6.3mm 60mA@120Hz ±20% SMD,D6.3xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS