RVT1C471M0810
Extended
Manufacturer
RS
MFR.Part #
RVT1C471M0810
JLCPCB Part #
C18221527
Package
SMD,D8xL10.2mm
Description
-55℃~+105℃ 10.2mm 16V 230mA@120Hz 470uF 8mm ±20% SMD,D8xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS